ثبت شرکت,خدمات ثبت شرکت

نکات ثبت شرکت

نکات ثبت شرکت (5)

یکشنبه, 02 آبان 1395 ساعت 10:52

انتخاب نام برای ثبت شرکت

نوشته شده توسط

ثبت شرکت

شرایط نام برای ثبت شرکت

اگر می خواهید شرکتی را ثبت کنید بهتر است قبل از اقدام به ثبت شرکت نامی مناسب برای آن انتخاب کنید و باید توجه داشته باشید که نام برای ثبت شرکت باید دارای ویژگی های خاصی باشد و همچنین دارای محدودیت هایی است که نمی توانید هر نامی که به ذهن تان رسید برای ثبت شرکت خود در نظر بگیرید . پس بهتر برای انتخاب نام مناسب برای شرکت خود با شرکت های متخصص در زمینه ثبت شرکت تماس حاصل کنید و از آن ها مشاوره بخواهید . انتخاب نامی مناسب برای شرکت بسیار حائز اهمیت است . انتخاب نام مناسب برای شرکت جزء مهم ترین مرحله ثبت شرکت و همین طور اولین مقررات ثبت شرکت ها می باشد. لذا قبل از انتخاب نام نیاز به آگاهی داشتن از قوانین و دستورالعمل های اجرایی آن می باشد.


در اینجا برای سهولت در انتخاب نام برای ثبت شرکت ها و موسسات تجاری و تسریع در روند مراحل ثبت آن، به خلاصه ای از قوانین و مقررات مربوط به راهنمای انتخاب نام شرکت ها پرداخته ایم :
1-افرادی كه قصد تعيين نام و ثبت شرکت را دارند بايد با توجه به قانون و نحوه ی فعاليت خود، نام خود را به همراه مدارك ارائه دهند تا مراحل آن انجام شود.
2-كلمات با معنی كه متقاضيان ايرانی و خارجی برای شناسائی شخصيت حقوقی برای ثبت، پيشنهاد و ارائه می دهند نام اشخاص حقوقی ناميده می شود.
3-افراد متقاضی قبل از انجام مراحل ثبت شرکت در صورتی كه نام پيشنهادی آن ها نياز به مجوز يا تائيد از مركزی باشد بايد اقدام به دريافت آن كرده و در پرونده خود ارائه دهند.
4-مدت زمان اعتبار يك نام اشخاص حقيقی نامحدود می باشد اما اگر بعد از تعيين نام شركت تا ٣ ماه تاسيس نشود نام از اعتبار افتاده و نسبت به تمديد آن بايد دوباره اقدام شود.
5-نامی كه توسط يك شخص مشخص ثبت می شود تمامی امتياز آن به خود شخص می رسد و فرد ديگری حق استفاده از آن نام را ندارد.

 

شرایط اسامی غیر قابل ثبت برای نام شرکت
نام های پشنهاد شده توسط افراد برای ثبت شرکت در موارد زير قابل اجرا نيست:
1-نام هايی كه مخصوص ارگان و نهاد دولتی می باشد.
2-از كلمات و اصطلاحات خارجی نمی توان در نام های پيشنهادی استفاده كرد.
3-نام هايی كه مخالف با هدف های دينی و شرع را دارند و خلاف آيين و اخلاق نيكو باشد مورد قبول نمی باشند.
4-نام های رسمی كشورمانند ايران ناجا يا نزجا و…قابل قبول نيست مگر با مجوز از مراجع مربوطه.
5-تركيبات كلمات فارسی كه موجب ايجاد يك معنای خارجی يا نامربوط شوند مورد قبول نمی باشد.

 

یکشنبه, 11 مهر 1395 ساعت 10:04

اساسنامه شرکت

نوشته شده توسط

ثبت شرکت

برای ثبت شرکت باید حتما اساسنامه آن شرکت را تهیه نمایید زیرا هرشرکت دارای اساسنامه ای است که اکنون می خواهیم بخش های مختلف اساسنامه شرکت را برای ثبت شرکت معرفی نماییم تا بتوانید اساسنامه شرکت خود را بنویسید .
بخش اول اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
تشکیل شرکت – نام- موضوع – مدت – تابعیت و مرکز اصلی ماده
بخش دوم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
سرمایه و سهام
بخش سوم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
تغییرات در سرمایه شرکت
بخش چهارم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
مجامع عمومی
بخش پنجم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
هیات مدیره
بخش ششم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
بازرس
بخش هفتم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
حساب هاي شرکت
بخش هشتم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
انحلال و تصفیه
بخش نهم اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد :
متفرقه
برای اینکه به راحتی بتوانید مراحل ثبت شرکت را انجام دهید بهتر است اساسنامه شرکت خود را قبل از شروع ثبت شرکت مطابق موارد بالا بنویسید تا در مراحل بعدی ثبت شرکت به مشکل برنخورید .

ثبت شرکت

یکشنبه, 11 مهر 1395 ساعت 09:53

نحوه ثبت شرکت در ایران

نوشته شده توسط

ثبت شرکت

برای ثبت شرکت باید مراحل زیر را طی کنید تا در مرحله ثبت شرکت به مشکل برنخورید .
1-معمولا شرکت هایی که در ایران ثبت میشوند از نوع شرکت سهامی خاص هستند که برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل سه نفر باشید پس سعی کنید افرادی را برای شراکت انتخاب کنید که مطمئن باشید که با آنها به مشکل برنخورید زیرا با ثبت شرکت و سهامدار شدن هر عضو مالکیت ایجاد شده و در صورت بروز اختلاف خیلی مشکل میشود سهامدار را از شرکت خارج گرد لذا سعی کنید در مرحله اول شرکت با شناخت کامل از همدیگر و یا بصورت خانوادگی با شراکت خواهر و برادر و همسر و پدر و یا مادر و امثالهم تشکیل دهید و یا خودتان 51 درصد سهام را داشته باشید .
2-حتما قبل از مراجعه به شرکت های معتبر در زمینه ثبت شرکت و یا هرکار دیگری برای ثبت شرکت حداقل ده نام برای شرکت خود انتخاب کنید و سعی کنید که هر اسم دارای سه کلمه باشد . سعی کنید نام های مرتبط با زمینه کاری شرکت خود انتخاب کنید .
3- به یک بانک معتبر مراجعه نموده و تقاضای افتتاح حساب غیرقابل برداشت برای ثبت شرکت نمایید و شماره حساب رای در نزد خود نگهداری نمایید .
4-برای ثبت شرکت حداقل یک میلیون ریال لازم است که به تفکیک تعداد سهامداران و تعداد سهام آنها باید به حساب بانکی مزبور واریز گردد و فیش بانکی به تعداد سهامداران تهیه شود .
5-اظهار نامه ثبت شرکت باید از اداره ثبت شرکتها دریافت گردد و تمام بخشهاي آن به دقت پر شود و به امضابرسد همزمان فرم صورتجلسه مجمع موسس و عادي و صورتجلسه هیات مدیره هم آماده شده وجود دارد که اخذ و امضا شود و مدیر عامل هم تعیین گردد که میتواند خود شما رییس هیات مدیره و مدیر عامل باشید .
6-براي ثبت به همراه کلیه مدارك زیر باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه شود و پرونده تحویل گردد:کپی شناسنامه و کارت ملی موسسین و در هنگام امضاي دفتر اداره ثبت شرکتها اصل آن لازم است . اظهارنامه - صورتجلسه مجمع و هیات مدیره – اساسنامه کامل شده و کلیه صفحات آن امضا شود – تاییدیه بانک مبنی بر واریز وجه و فیش بانکی – کپی تاییدیه نام شرکت

ثبت شرکت

 

چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 13:34

هفت اشتباه رایج در ثبت شرکت که نباید انجام دهید

نوشته شده توسط

1)با افراد غریبه شریک نشوید :
شراکت با افراد مطمئن و متخصصی از مهم ترین بخش های شراکت و ثبت شرکت است . عدم انتخاب فرد مناسب خسارت های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد از جمله این خسارات ها سود جویی مالی و غیر مالی شریک نامناسب از موقعیت خود و متزلزل ساختن ساختار و اعتبار شرکت و عدم مشارکت در جلسات و تغییرات است و گاهی موجب انحلال شرکت و برشکستگی میشود .
2)اقدام به ثبت شرکت بدون هیچ تسلط و آگاهی نسبت به قوانین :
در ابتدا میبایست انواع شرکت ها و نحوه ثبت آن ها را به خوبی بشناسید زیرا هر گونه اشتباه خسارات مالی و حقوقی جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.قبل از ثبت شرکت قانون تجارت مربوط به ثبت شرکت ها را به دقت مطالعه کنید .این امر آنقدر اهمیت دارد که اگر آگاهی و اطلاعات کافی را ندارید و زمان کافی برای مطالعه ندارید حتما ثبت شرکت و پروسه آن را به یک موسسه ثبت شرکت واگذار کنید.
3)از روند اداری و عملی ثبت بی اطلاع باشید و اقدام به ثبت نمایید:
عدم آگاهی در این مورد سبب طولانی شدن پروسه ثبت شرکت میشود گاهی آنقدر پروسه طولانی میشود که نامه شما منقضی میشود و برگشت زده میشود و میبایست از ابتدا تمامی مراحل را انجام دهید .
4) در انتخاب میزان سرمایه ثبتی شرکت سهل انگاری و بی دقتی شود:
قانون تجارت حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت را صدهزار تومان اعلام کرده است درست است که با این میزان سرمایه میتوان شرکت ثبت کرد اما این مقدار نشان دهنده سرمایه شماست صد هزار تومان مبلغ خرید یک صندلی برای شرکت شما هم نیست پس چطور میتوانید با این مبلغ در مزایدات شرکت کنید اقدام به اخذ نمایندگی کنید و از بانک ها تقاضای دریافت وام کنید؟
سرمایه در شرکت های با مسئولیت محدود و مؤسسات غیر تجاری غیر ابرازی‌ ست اما باز هم شاخص مهمی برای نشان دادن توانایی و ظرفیت مالی یک شرکت است.
پس سرمایه ای را برای شرکت خود در نظر بگیرید که با توجه به کاربرد و اقدامات و شرایط شرکت شما معقول باشد.
5)توجه نکردن به امور مالیاتی شرکت:
مالیات یکی از مهمترین مسائلی است که میبایست به آن اهمیت داده شود.بی توجهی به مسائل مالیاتی میتواند جرایم سنگینی به همراه داشته باشد برای جلوگیری از جریمه شدن هر ساله در تیر ماه اظهار نامه مالیاتی خود را تلیم کرده و مالیات خود را دو دستی بپردازید !!!
6)بی توجهی به آدرس دفتر مرکزی شرکت :
بسیباری از افراد در هنگام ثبت شرکت به علت نداشتن شرکت واقعی آدرسی صوری و الکی یا آدرس منزل خود را ارائه میدهند که پس از ثبت این مورد برای آنها دردسر ساز میشود.
کلیه شرکتها حداکثر تا دو ماه بعد از ثبت موظف به دریافت تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی هستند. یکی از مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی سند یا اجاره نامه آدرس اعلام شده شرکت است که به نام شرکت باشد. بنابراین افرادی که آدرس منزل یا آدرسی صوری را به عنوان آدرس شرکت اعلام کرده اند، امکان تحویل مدرک لازم جهت آدرس اعلامی به اداره دارایی را نخواهند داشت. همواره به یاد داشته باشید که اگر آدرسی که در هنگام ثبت اعلام کرده‌اید آدرس منزل و یا مانند آن باشد، حداکثر تا دو ماه بعد از ثبت شرکت باید به آدرسی که مدارک قابل ارائه (سند یا اجاره نامه) داشته باشد تغییر یابد. وگرنه امکان تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی برای شرکت را نخواهید داشت و موجب جریمه مالیاتی شرکت خواهد شد.
7)ثبت شرکت بدون داشتن هدف و ایده واقعی :
بسیاری از افراد بدون داشتن هدف و انگیزه واقعی اقدام به ثبت شرکت میکنند با این ایده که فعلا شرکت ثبت میکنیم بعدا برای آن برنامه ریزی میکنیم .این طرز تفکر اشتباهی‌ست مگر اینکه واقعا طرح و ایده و دلیل موجهی برای این کار وجود داشته باشد. بهتر است بدانید که به همه شرکتهای ثبت شده از روز ابتدای ثبت مالیات تعلق خواهد گرفت، چه فعال باشند و چه نه! مگر اینکه هر سال اظهارنامه مالیاتی شرکت مبنی بر عدم فعالیت به دارایی ارائه شود. با این وجود حتی با انجام سالیانه امر مذکور هم امور دیگری همچون دریافت سالیانه دفاتر پلمپ شده، تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی تا دو ماه بعد از ثبت که برای همه شرکتها اجباری‌ست و اموری از این قبیل، مواردی‌ست که باید توسط همه شرکتهای فعال و غیر فعال انجام شود.
بنابراین تا زمانی که هدف مشخصی ندارید و به تمامی موارد بالا آگاهی نداری اقدام به ثبت شرکت ننمایید تا جریمه ها و عواقب حقوقی آن گریبانتان را نگیرد.

ثبت شرکت

 

چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 13:28

آنچه میبایست پیش از ثبت شرکت بدانید

نوشته شده توسط

الف)همانطور که میدانید مطابق قانون تجارت ، شراکت افراد زمانی معنا دارد که ثبت شده باشد
ب) یک شراکت زمانی قابل ثبت است که حداقل 2 نفر شریک داشته باشد و مبلغ صد هزار تومان (حداقل) به عنوان سرمایه در نظر گرفته شود.
ج) شرکا می توانند نسبت خانوادگی داشته باشند مگر زمانی که قصد ثبت شرکت سهامی خاص داشته باشند در اینصورت بازرسین نباید نام خانوادگی یکسان و دارای نسبت خانوادگی باشند.

هنگام ثبت به بعضی از مسائل مانند میزان سهام, نوع سمتها , حق امضاء و ... توجه لازم را داشته باشید.

ممکن است شرکتی که ثبت میکنید در ابتدا ضعیف باشد اما کسی از آینده با خبر نیست ممکن است آینده درخشانی داشته باشد پس میبایست تصمیمات لازم برای رسیدن به آن آینده را بگیرد .

در زمان ثبت شرکت یک سهم شاید ناچیز باشد ولی در آینده نزدیک همان یک سهم ممکن است ارزشی بسیار در میزان سود شرکاء و یا در تصمیم گیریها ی شرکت داشته باشد پس باید بدون هیچ تعارف و روی دربایستی با شریکمان که فرقی ندارد همسر یا برادر و یا هرکس دیگری که باشد همه ی صحبتهایمان را در همان ابتدا انجام دهیم تا بعدا به مشکلی برخورد نکنیم.

باید بدانیم هیچ یک از شرکاء نمی توانند بدون رضایت شریک دیگر در مقدار سهام آن تغییری ایجاد کنند اگر نسبت سهام 90% به 10% باشد.

هرگونه تصمیمی برای شرکت باید با رضایت شرکا و با اکثریت آرا انجام شود پس در انتخاب شریکان خود نهایت دقت را به خرج دهید.

ثبت شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت,راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت,ثبت برند

ثبت شرکت,ثبت برند