ثبت شرکت,خدمات ثبت شرکت

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 10:44

بازرس در ثبت شرکت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ثبت شرکت


یکی از ارکان مهم برای ثبت شرکت تعیین بازرس برای ثبت شرکت است در واقع در شرکت های سهامی خاص بدلیل انجام مدیریت بهتر بر شرکت و همچنین اداره شرکت آسان تر شود نهادی تعیین می شود به عنوان هیئت مدیره تا با اختیارات کامل اداره شرکت را برعهده بگیرد. اما برای اینکه اداره شرکت بعد از ثبت شرکت بهتر انجام شود بایستی افرادی را بعنوان بازرس در زمان ثبت شرکت تعیین کنید تا نظارت کامل بر اداره شرکت بعد از ثبت شرکت داشته باشند.


وظیفه بازرس بعد از ثبت شرکت
در واقع بازرس در زمان ثبت شرکت تعیین می شود تا بر امور هیئت مدیره نظارت کند اما وظایف دیگری نیز برای بارزس بعد از ثبت شرکت تعیین شده است که عبارت اند از بررسی حساب های شرکت که در زمان ثبت شرکت مشخص شده اند و همچنین بررسی کلیه هزینه ها و درآمد های شرکت و ارائه آنها به سهام داران و در صورت وجود تخلفی در حساب های مشخص شده در زمان ثبت شرکت گزارش آن را به مراجع قضایی.


تعیین بارزس در زمان ثبت شرکت
در قانون برای ثبت شرکت سهامی خاص باید دو بازرس تعیین کنید که یکی از این بازرسین به عنوان بازرس اصلی و دیگری بعنوان بازرس علی البدل می باشد که در زمان ثبت شرکت باید هر دو را تعیین کنید و باید توجه نمایید که بازرسینی که در زمان ثبت شرکت مشخص می شوند نباید هیچگونه نسبت فامیلی با اعضای شرکت داشته باشند.
نکته قابل توجه در مورد تعیین بازرس در زمان ثبت شرکت این است که مدت زمان ماموریت بازرس یکسال می باشد که در واقع منظور از یک سال یکسال مالی شرکت می باشد که پس از یک سال مالی شرکت باید مجمع عمومی تشکیل شود و بر تمدید و یا جایگزین فردی دیگر بجای بازرس اصلی تصمیم گیری نمایند.

ثبت شرکت
خواندن 509 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ثبت شرکت,راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت,ثبت برند

ثبت شرکت,ثبت برند