ثبت شرکت,خدمات ثبت شرکت

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 12:31

ثبت شرکت مدنی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ثبت شرکت

 

با توجه به تعریف ثبت شرکت در قانون ثبت شرکت ها به طور کلی به دو دسته ثبت شرکت مدنی و ثبت شرکت تجاری تقسیم می شوند که هر کدام تعریف خاص خود را دارد و زمینه فعالیت خاصی برای آن در نظر گرفته می شود که در ادامه قوانین حاکم بر ثبت شرکت مدنی و نیز قوانین حاکم بر فعالیت های شرکت مدنی را توضیح می دهیم.

 

شرکت مدنی :

تعریف قانون اساسی از شرکت به این صورت است : شرکت عبارت است از اجتماع مالکین متعهد با شیء واحد و نحوه اشاعه. که با توجه به این قانون برای ثبت شرکت مدنی نیز باید چند نفر شریک باشند و با همدیگر در سود و زیان آن شرکت شریک باشند. در ثبت شرکت مدنی ارتباط شخصیتی شرکا مال مشاع محو نمی شود. در واقع در ثبت شرکت مدنی قید می شود که اموال شرکا مال خود آنها است و سود و زیان آن اموال تنها به افراد صاحب آن برمی گردد.

اما شرکت تجاری در موقع ثبت شرکت قید می شود که شرکای این نوع شرکت در سود و زیان آن همگی باهم شریک اند و تنها هر فرد به اندازه سهم خود در شرکت در آن سود و زیان شریک هستند . از دیگر تفاوت های ثبت شرکت مدنی و ثبت شرکت تجاری این است که شرکت تجاری به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می شود اما در زمان ثبت شرکت مدنی به عنوان انجمن شناخته می شود.

از دیگر تفاوت های ثبت شرکت مدنی و ثبت شرکت تجاری این است که برای ثبت شرکت مدنی نیاز به مشخص کردن تابعیت و اقامتگاه وجود ندارد اما برای ثبت شرکت تجاری می بایست تابعیت شرکت و همچنین اقامتگاه آن را مشخص کنید.

 

خواندن 430 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ثبت شرکت,راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت,ثبت برند

ثبت شرکت,ثبت برند