ثبت شرکت,خدمات ثبت شرکت

Super User

Super User

شنبه, 14 اسفند 1395 ساعت 11:46

انواع ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت

 

ثبت شرکت در ترکیه با ایران بسیار متفاوت است بسیاری از شرکت ها در ترکیه تابع قانون تجارت این کشور نبوده و فاقد شخصیت حقوقی اند انواع شرکت هایی که تابع قانون تجارت ترکیه اند کم و بیش همانند شرکت های ایرانی می باشد.

به نظر می رسد که شرکت نسبی به عنوان نوعی شرکت ایرانی است زیرا در ترکیه مانند شرکت های اروپایی این شرکت وجود ندارد از آن جا که معمولا %90 شرکت هایی که ایرانیان در ترکیه تاسیس می نمایند شرکت های با مسئولیت محدود می باشند.

 

زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت:

1-ثبت شرکت حدود 4-3 روز طول می کشد.

2-اطلاعاتی درباره هزینه های جاری شرکت

3-برای ثبت شرکت داشتن یک حسابدار الزامی است

4- هزینه اجاره دفتر بر حسب محل دفتر می تواند بین 300 تا چند هزار دلار باشد

5- زمانی که ثبت شرکت انجام می شود اگر محل کار اجاره ای باشد %23 مالیات که سه ماه یکبار باید پرداخت شود.

6-هزینه های  آب ، برق ، گاز ،تلفن ، اینترنت

7-هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن در دارایی : سالانه حدود 450 دلار است. 

 

ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه

سه شنبه, 10 اسفند 1395 ساعت 11:08

ثبت شرکت فناوری اطلاعات

ثبت شرکت


شرکت فناوری اطلاعات نیز مانند سایر شرکتها نیازمند ثبت دراداره ثبت شرکت ها می باشد. این موضوع نیازمند گذراندن مراحل و
شرایطی می باشد که در زیر به شرح برخی از مراحل ان می پردازیم:


- برای ثبت شرکت داشتن حداقل سه نفر عضو به همراه دو نفر بازرس الزامی است. لازم به ذکر است که بازرسین نباید

از میان اعضا انتخاب شوند.

- حداقل سرمایه برای تشکیل و ثبت شرکت فناوری اطلاعات یک میلیون ریال می باشد.

- پروسه زمانی که برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات 20 روز کاری می باشد.

- برای تشکیل و ثبت شرکت، 35 درصد سرمایه شرکت باید نقدا پرداخت گردد.

برای ثبت شرکت فناوری اطلاعات می توانید هم از طریق ثبت شرکت با مسولیت محدود و هم از طریق ثبت شرکت سهامی خاص اقدام نمایید که بهتر است قبل از آنکه اقدام به ثبت شرکت نمایید راجع به قوانین ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت بامسئولیت محدود مطالعه نمایید تا در زمان ثبت شرکت به مشکل برنخورید.

سه شنبه, 03 اسفند 1395 ساعت 18:37

ثبت شرکت بیمه

ثبت شرکت


یکی از صنعت های مهم امروزی که بسیار گسترش یافته است صنعت بیمه است که گسترش این صنعت را از روی تعداد ثبت شرکت بیمه می توان تشخیص داد که همه روزه تعدای کثیری از افراد تقاضای ثبت شرکت بیمه را دارند زیرا امروزه می توان گفت همه چیز بیمه می شوند و برای بیمه کردن هر چیزی هم کلی سود وجود دارد که تنها افرادی که از طریق ثبت شرکت بیمه و راه قانونی در این حیطه فعالیت نمایند می توانند به راحتی فعالیت نمایند و کسب درآمد نمایند.


اما نکته مهمی که وجود دارد این است که چطور ثبت شرکت بیمه را انجام دهیم و یا چطور ثبت شرکت بیمه را شروع کنیم تا صرف کمترین هزینه و وقت بتوانیم ثبت شرکت بیمه را به پایان برسانیم.
پس اول بهتر است تعریف شرکت بیمه را بدانیم تا بعد بتوانیم ثبت شرکت بیمه را انجام دهیم. در واقع و در جامعه امروزی بیمه گر و یا شرکت بیمه طبق ملاحضات و شرایط خاصی تعهد می کند که زیان احتمالی که در یک دوره خاص برای بیمه گذار ممکن است اتفاق بیافتد را جبران نماید و همچنین تعریف قانونی تری برای بیمه وجود دارد که افرادی که می خواهند ثبت شرکت بیمه را انجام دهند بهتر است قبل از اقدام به ثبت شرکت بیمه در مورد قوانین ثبت شرکت بیمه و قوانین حاکم بر این نوع شرکت ها بیشتر مطالعه نمایند تا بعد از ثبت شرکت بیمه دچار زیان نشوند.


در قانون بیمه ایران به این صورت بیمه تعریف شده است که بیمه قرار دادی است که به موجب آن بیمه گر تعهد می کند که در ازای پرداخت وجه از بیمه گذار در صورت وقوع بروز حادثه خسارت وارده را جبران نماید و یا وجه معینی را بپردازد.

شنبه, 30 بهمن 1395 ساعت 14:09

ثبت شرکت در کالیفرنیا

ثبت شرکت


کالیفرنیا برای بسیاری از شرکت ها که به دنبال کسب و کار بهینه هستند ارزش بسیاری قائل می باشد کمیت خدمات کسب و کار سرمایه های فکری ، ظرفیت مالی ، سیستم حمل ونقل و دسترسی به بازار این ایالت را به کار آمد ترین محل کسب و کار در جهان تبدیل کرده است. که بهتر است برای ایجاد روابط بهتر در کار خود در قاره های دیگر را مد نظر داشته باشید و در آنها نیز ثبت شرکت را انجام دهید. ایالت کالیفرنیا در قاره آمریکا به دلیل موقعیت سیاسی و اقتصادی آن در آمریکا مکان خوبی برای ثبت شرکت و گسترده تر کردن خدمات خود در آمریکا است که می توانید با ثبت شرکت به گسترش خدمات خود در قاره های دیگر بپردازید.


شرایطی که برای ثبت شرکت لازم است:
برای ثبت شرکت حداقل میزان سرمایه 1 دلار نیاز می باشد
افزایش سهام ممکن است باعث افزایش هزینه ثبت شرکت شود
حداقل یک مدیر برای ثبت شرکت نیاز می باشد
داشتن اقامت برای مدیران مورد نیاز نیست
هیئت مدیره لازم نیست در اساسنامه لیست شود
نام گذاری شرکت شامل اسم کامل شرکت و یا نام اختصاری نام شرکت نباید مشابه نام شرکت دیگری باشد
هزینه سالانه 385 دلار است و موعد پرداخت آن اول ژانویه است میزان مالیات توسط این ایالت فاکتور می شود

ثبت شرکت

پنج شنبه, 28 بهمن 1395 ساعت 11:42

شروع ثبت شرکت

ثبت شرکت


امروزه برای آغاز هر کار اقتصادی مهم و در مقیاس بزرگ باید ثبت شرکت انجام دهید تا در واقع کار شما قانونی باشد و بتوانید به مدت طولانی در آن زمینه فعالیت کنید. برای اینکه همه شرکت ها در یک سازمان مرجع ثبت شده باشند باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسند تا تحت نظارت آن سازمان فعالیت کنند و برای هیچ کس جای سوء استفاده وجود نداشته باشد.


باید توجه داشته باشید که امروزه باتوجه به حجم گسترده درخواست ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها مدت زمان ثبت شرکت بسیار طولانی می شود که حتی ممکن است به یک سال نیز برسد و گاهی اوقات نیز به دلیل نداشتن آگاهی در مورد نحوه ثبت شرکت متقاضیان ثبت شرکت بسیار به مشکل برمیخورند و روند ثبت شرکت بسیار طولانی می شود که این مشکلات ممکن است ناشی از عدم آشنایی با مدارک لازم برای ثبت شرکت باشد و گاهی اوقات نیز ممکن است به دلیل اشتباهاتی در انتخاب نوع ثبت شرکت و یا انتخاب نام شرکت باشد که در ادامه نکاتی را برای ثبت شرکت بیان می کنیم تا پروسه ثبت شرکت شما بسیار زمان بر نباشد.


اگر می خواهید پروسه ثبت شرکت شما بسیار زمان بر و هزینه بر نباشد بهتر است قبل از اقدام به ثبت شرکت به موسسات معتبر در زمینه ثبت شرکت مراجعه نمایید تا با گرفتن مشاوره در زمینه ثبت شرکت بتوانید با صرف کمترین هزینه و وقت ثبت شرکت خود را انجام دهید. اما در کل برای اینکه بتوانید به راحتی مراحل ثبت شرکت را انجام دهید می توانید در مورد قوانین ثبت شرکت انواع شرکت مطالعه نمایید تا با هزینه های آن و قوانین حاکم بر هر نوع شرکت و قوانین ثبت شرکت آشنا شوید و با آگاهی کامل نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایید.

 

 

ثبت شرکت
ثبت شرکت

 

 

پنج شنبه, 21 بهمن 1395 ساعت 10:08

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت


کشور انگلستان با توجه به موقعیت خوب آن در اروپا و همچنین قدرت سیاسی و اقتصادی آن ر دنیا باعث شده است تا تعداد زیادی از سرمایه گذاران و تجار را به خود جذب کرده است و همچنین به دلیل آسان بودن قوانین ثبت شرکت در آن نیز ثبت شرکت در کشور انگلستان رونق دارد و همچنین اکثر شرکت های ایرانی برای اینکه بتوانند در انگلستان فعالیت اقتصادی انجام دهند نیاز به یک شخصیت حقوقی در اروپا دارند که کشور انگلیس موقعیت مناسبی به عنوان دومین کشور قدرتمند بعد از آمریکا است که برای داشتن یک شخصیت حقوقی در اروپا و همچنین برای اینکه بتوانید در بازار جهانی فعالیت کنید بهترین گزینه ثبت شرکت در انگلیس است.


یک نکته مهم راجع به ثبت شرکت در انگلیس این است که بر اساس قوانین تجاری انگلیس ثبت شرکت برای اتباع خارجی بدون حضور در آن کشور بلامانع است یعنی اینکه شما بدون اینکه در انگلیس اقامت داشته باشید می توانید ثبت شرکت در انگلیس را انجام دهید و از مزایای ثبت شرکت در انگلیس برخوردار شوید.


شرایط ثبت شرکت در انگلستان :
1- بدون داشتن اقامت در این کشور می توانید ثبت شرکت را انجام دهید.
2- برای ثبت شرکت در انگلستان نیاز به سفر به انگلستان نیست و تنها با یک نفر می توان ثبت شرکت را انجام داد.
3- برای ثبت شرکت در انگلیس هیچگونه محدودیت مالی و قضایی وجود ندارد.


انواع ثبت شرکت در انگلستان :
در کل سه نوع ثبت شرکت در انگلستان وجود دارد :
1- ثبت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود
2- ثبت شرکت تعهدات محدود در قبال مشارکت
3- ثبت شرکت سهامی عام

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 10:44

بازرس در ثبت شرکت

ثبت شرکت


یکی از ارکان مهم برای ثبت شرکت تعیین بازرس برای ثبت شرکت است در واقع در شرکت های سهامی خاص بدلیل انجام مدیریت بهتر بر شرکت و همچنین اداره شرکت آسان تر شود نهادی تعیین می شود به عنوان هیئت مدیره تا با اختیارات کامل اداره شرکت را برعهده بگیرد. اما برای اینکه اداره شرکت بعد از ثبت شرکت بهتر انجام شود بایستی افرادی را بعنوان بازرس در زمان ثبت شرکت تعیین کنید تا نظارت کامل بر اداره شرکت بعد از ثبت شرکت داشته باشند.


وظیفه بازرس بعد از ثبت شرکت
در واقع بازرس در زمان ثبت شرکت تعیین می شود تا بر امور هیئت مدیره نظارت کند اما وظایف دیگری نیز برای بارزس بعد از ثبت شرکت تعیین شده است که عبارت اند از بررسی حساب های شرکت که در زمان ثبت شرکت مشخص شده اند و همچنین بررسی کلیه هزینه ها و درآمد های شرکت و ارائه آنها به سهام داران و در صورت وجود تخلفی در حساب های مشخص شده در زمان ثبت شرکت گزارش آن را به مراجع قضایی.


تعیین بارزس در زمان ثبت شرکت
در قانون برای ثبت شرکت سهامی خاص باید دو بازرس تعیین کنید که یکی از این بازرسین به عنوان بازرس اصلی و دیگری بعنوان بازرس علی البدل می باشد که در زمان ثبت شرکت باید هر دو را تعیین کنید و باید توجه نمایید که بازرسینی که در زمان ثبت شرکت مشخص می شوند نباید هیچگونه نسبت فامیلی با اعضای شرکت داشته باشند.
نکته قابل توجه در مورد تعیین بازرس در زمان ثبت شرکت این است که مدت زمان ماموریت بازرس یکسال می باشد که در واقع منظور از یک سال یکسال مالی شرکت می باشد که پس از یک سال مالی شرکت باید مجمع عمومی تشکیل شود و بر تمدید و یا جایگزین فردی دیگر بجای بازرس اصلی تصمیم گیری نمایند.

ثبت شرکت
یکشنبه, 10 بهمن 1395 ساعت 18:26

قبل از ثبت شرکت چه کار بکنیم؟؟

ثبت شرکت


یکی از نکات مهم قبل از انجام ثبت شرکت این است که کارهایی که باید برای ثبت شرکت انجام دهید را باید دسته بندی کنید و به سه قسمت کار های قبل از ثبت شرکت و هنگام ثبت شرکت و امور بعد از ثبت شرکت باید تقسیم کنید و هر کدام را در موعد مقرر آن انجام دهید تا در هنگام ثبت شرکت و بعد از ثبت شرکت به مشکل برنخورید. امروز می خواهیم امور قبل از ثبت شرکت را توضیح دهیم.

 

امور قبل از ثبت شرکت
یکی از کار های مهم قبل از اقدام به ثبت شرکت انتخاب نام مناسب شرکت و متناسب با موضوع کاری برای ثبت شرکت می باشد. یکی دیگر از امور قبل از ثبت شرکت تعیین مکان شرکت است که باید سعی کنید با توجه به زمینه کاری ثبت شرکت خود باید دفتر شرکت خود را مشخص کنید زیرا در زمان ثبت شرکت باید اطلاعات محل فعالیت شرکت را مشخص کنید.


یکی از امور مهم قبل ازثبت شرکت تهیه اساسنامه شرکت است که باید حتما قبل از اقدام به ثبت شرکت اساسنامه شرکت خود را با توجه به زمینه کاری شرکت تهیه کنید. و همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را تهیه کنید تا در هنگام ثبت شرکت به مشکل برنخورید.
از جمله امور مهم دیگری که باید قبل از ثبت شرکت انجام دهید این است که درمورد قوانین مالیاتی شرکت ها و قوانین حاکم بر ثبت شرکت مطالعه نمایید تا بعد از ثبت شرکت به مشکل برنخورید.

سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 15:41

ثبت تغييرات شرکت

ثبت شرکت


يکي از جمله امور مهم پس از ثبت شرکت ثبت تغييرات شرکت است. معمولا پس از ثبت شرکت تغييراتي از جمله تغيير در سهام اعضا که در زمان ثبت شرکت مشخص شده اند و همچنين ممکن است تغييراتي در اساسنامه شرکت که در زمان ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت ها تحويل داده شده است تغييراتي انجام شود که بايد طبق قوانين ثبت شرکت ، ثبت شود و به اداره ثبت شرکت ها تحويل داده شود.
نکته مهم راجع به ثبت تغييرات بعد از ثبت شرکت اين است که ثبت تغييرات شرکت داراي قوانين خاصي است و بايد طبق اصول خاصي نيز نوشته شود و به اداره ثبت شرکت ها تحويل داده شود که درادامه اين روش ثبت تغييرات را توضيح مي دهيم. اما اگر بانحوه ثبت تغييرات شرکت بعد از ثبت شرکت آشنايي نداريد مي توانيد به شرکت هاي معتبر در زمينه ثبت شرکت ها مراجعه نموده تا شما را راهنمايي کنند.


نکته ديگر راجع به ثبت تفييرات بعد از ثبت شرکت اين است که چه تغييراتي را بايد ثبت کرد؟؟
به طور کلي تغييراتي که طبق صلاحيت مجمع عمومي شرکت که در زمان ثبت شرکت مشخص شده اند باد را بايد ثبت کرد.اما موارد ذيل در صورتي که بعد از ثبت شرکت اتفاق افتاد را بايد ثبت کرد :
1-انحلال شرکت 2- افزايش و يا کاهش سرمايه 3- تغيير نام شرکت 4- ورود و خروج اعضاي ثبت شده در زمان ثبت شرکت 5-تغيير آدرس 6- نقل و انتفال سهام شرکت.
موارد ديگري نيز وجود دارند که مجمع عادي شرکت که نيز در زمان ثبت شرکت مشخص شده است مي تواند تغييرات آن را ثبت کند که عبارت اند از : 1- انتخاب روزنامه کثير الانتشار 2- انتخاب بازرسين شرکت 3- انتخاب اعضاي هيئت مديره 4-تصويب تراز سود و زيان شرکت
پس براي ثبت تغييرات فوق در شرکت خود ميتوانيد به شرکت هاي معتبر در زمينه ثبت شرکت مراجعه نماييد تا ثبت تغييرات را انجام دهند.

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 12:31

ثبت شرکت مدنی

ثبت شرکت

 

با توجه به تعریف ثبت شرکت در قانون ثبت شرکت ها به طور کلی به دو دسته ثبت شرکت مدنی و ثبت شرکت تجاری تقسیم می شوند که هر کدام تعریف خاص خود را دارد و زمینه فعالیت خاصی برای آن در نظر گرفته می شود که در ادامه قوانین حاکم بر ثبت شرکت مدنی و نیز قوانین حاکم بر فعالیت های شرکت مدنی را توضیح می دهیم.

 

شرکت مدنی :

تعریف قانون اساسی از شرکت به این صورت است : شرکت عبارت است از اجتماع مالکین متعهد با شیء واحد و نحوه اشاعه. که با توجه به این قانون برای ثبت شرکت مدنی نیز باید چند نفر شریک باشند و با همدیگر در سود و زیان آن شرکت شریک باشند. در ثبت شرکت مدنی ارتباط شخصیتی شرکا مال مشاع محو نمی شود. در واقع در ثبت شرکت مدنی قید می شود که اموال شرکا مال خود آنها است و سود و زیان آن اموال تنها به افراد صاحب آن برمی گردد.

اما شرکت تجاری در موقع ثبت شرکت قید می شود که شرکای این نوع شرکت در سود و زیان آن همگی باهم شریک اند و تنها هر فرد به اندازه سهم خود در شرکت در آن سود و زیان شریک هستند . از دیگر تفاوت های ثبت شرکت مدنی و ثبت شرکت تجاری این است که شرکت تجاری به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می شود اما در زمان ثبت شرکت مدنی به عنوان انجمن شناخته می شود.

از دیگر تفاوت های ثبت شرکت مدنی و ثبت شرکت تجاری این است که برای ثبت شرکت مدنی نیاز به مشخص کردن تابعیت و اقامتگاه وجود ندارد اما برای ثبت شرکت تجاری می بایست تابعیت شرکت و همچنین اقامتگاه آن را مشخص کنید.

 

صفحه1 از7

ثبت شرکت,راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت,ثبت برند

شرکت دانش بنیان چیست؟


امروزه باتوجه به پیشرفت علم در همه کشور ها و معیار تولید علم در کشور های مختلف در کشور ما نیز برای اینکه از این چرخه تولید علم بازنماند پارک های فناوری ای ایجاد شده اند تا ایده های مناسبی که می تواند زمینه تولید علم شود به شکوفایی برسد و نیز به منظور تجاری ساختن ایده ها شرکت های دانش بنیان ایجاد شده اند.
اما امروزه برای ثبت شرکت دانش بنیان محدودیت هایی وجود دارد که مانع ار به ثبت شرکت رسیدن بسیاری از شرکت ها میشود.در اصل شرکت دانش بنیان طبق قانون به صورت زیر تعریف می شود شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری حداقل درآمد را برای یک مدت کوتاه کسب کنند در اینصورت می توانند شاخص هایی برای اخذ تسهیلات و مزایا استفاده کنند.شرکت‌های دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و نیز شرکت‌ها و موسساتی که بیش از پنجاه (50) درصد از مالکیت آنها متعلق به شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی باشد، مشمول حمایت‌های این قانون نیستند.

 

انواع شرکت دانش بنیان:


ثبت شرکت های دانش بنیان را به دوصورت می توان انجام داد که هرکدام از روش های ثبت شرکت نوع خاصی را شامل می شوند 1-شرکت هایی که اعضای هیئت علمی دانشگاه مالک آن هستند و 2- شرکت هایی که دانشگاه ها مالک آن هستند.درصورتی که سهم دانشگاه کمتر از 50 درصد باشد شرکت خصوصی محصوب میشود و باید تابع قانون تجارت باشند و اگر هام دانشگاه بیش از 50 درصد باشد شرکت دولتی محصوب میشود .

 

ثبت شرکت در منطقه آزاد


برای اینکه بتوانید ثبت شرکت در مناطق آزاد انجام دهید باید در ابتدا بدانید که مناطق آزاد به چه مناطقی گفته می شود و چه ویژگی هایی دارد که در ادامه ابتدا مناطق آزاد را معرفی می کنیم و سپس نحوه ثبت شرکت در مناطق آزاد و همچنین قوانین حاکم بر ثبت شرکت در مناطق آزاد و قوانین حاکم بر شرکت های مناطق آزاد را بیان می کنیم.... ادامه مطلب

 

اخذ ایزو

 ایزو یک مفهوم بین المللی است که برای استاندارد سازی بکار می رود این سازمان بین المللی متشکل از موسسات و ادارات استاندارد 157 کشور مختلف است که بعد از انجام مراحل ثبت شرکت باید به دنبال اخذ ایزو باشید زیرا ایزو به معنای تضمین استاندارد بودن محصول و خدمات شرکت شما می باشد که با داشتن ایزو هم می توانید در پروژه های بزرگ داخلی و بین المللی شرکت کنید . امروزه اهمیت ایزو به گونه ای بالا رفته است که داشتن ایزو شرط داد و ستد های بین المللی قرار گرفته است ....ادامه مطلب

 

تفاوت ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود بسیار به هم مشابه اند و معمولا برای ثبت شرکت مهندسی و یا ثبت شرکت حمل و نقل و ... می توان در قالب ثبت شرکت سهامی خاص و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کرد اما باید توجه داشته باشید که ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود تفاوت هایی دارند و قوانین برای ثبت اینگونه شرکت ها متفاوت است که در ادامه تفاوت ها و شباهت های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و همچنین ثبت شرکت سهامی خاص را توضیح می دهیم.....ادامه مطلب

 

ثبت شرکت,ثبت برند