ثبت شرکت,خدمات ثبت شرکت

یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 12:47

ثبت شرکت در منطقه آزاد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(32 رای‌ها)

ثبت شرکت


برای اینکه بتوانید ثبت شرکت در مناطق آزاد انجام دهید باید در ابتدا بدانید که مناطق آزاد به چه مناطقی گفته می شود و چه ویژگی هایی دارد که در ادامه ابتدا مناطق آزاد را معرفی می کنیم و سپس نحوه ثبت شرکت در مناطق آزاد و همچنین قوانین حاکم بر ثبت شرکت در مناطق آزاد و قوانین حاکم بر شرکت های مناطق آزاد را بیان می کنیم.


مناطق آزاد
مناطق آزاد، مناطقی هستند که به منظور ایجاد رونق اقتصادی در بعضی از مناطق خاص کشور ایجاد می شوند که ایجاد یک کسب و کار و ثبت شرکت در آن مناطق محدودیت ها و قوانین دست و پاگیری ندارد و هم چنین امتیازاتی برای این کسب و کار ها در نظر گرفته شده است. امروزه تنها تعداد معدودی منطقه آزاد در کشور وجود دارد که عبارت اند از قشم و اروندو ارس و چابهار و ... که همانطور که توجه می کنید اکثر این مناطق نزدیک به دریا هستند که خود این موضوع در تجارت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هزینه های تجارت ناشی از حمل و بارگیری و بیمه تا گمرک را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.


ویژگی های مناطق آزاد

اگر بخواهید ثبت شرکت در مناطق آزاد را انجام دهید از مزایا زیر برخوردار خواهید بود :

1. معافیت ها ی مالیاتی ۱۵ ساله
2. معافیت ها ی گمرکی از لحاظ عوارض و سود بازرگانی جهت مواد اولیه و تجهیزات
3. عدم محدودیت در ورود و خروج ارز
4. عدم محدودیت در ورود و خروج اشخاص خارجی (بدون اخذ روادید)
5. وجود قوانین و مقررات سهل و آسان جهت انجام امور اداری
6. از لحاظ جغرافیایی عمدتاً این مناطق متصل به دریا (دریای آزاد بوده) و به بنادر نزدیک بوده که خود این موضوع در تجارت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هزینه های تجارت ناشی از حمل و بارگیری و بیمه تا گمرک را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
7. عدم محدودیت برای شریک خارجی جهت ثبت شرکت


همانطور که می بینید ثبت شرکت در مناطق آزاد محدودیت های خاصی ندارد و حتی شرکت می تواد با شراکت یک فرد خارجی نیز ثبت شود که این نکته بسیار حائز اهمیت است زبرا برای افراد خارجی و همچنین شرکت های خارجی بسیار اهمیت دارد که بتوانند بدون اخذ روادید و تشریفات خاصی و به سرعت قرار ملاقات خود را در کشور دیگر تنظیم کنند و به راحتی به شرکت خود رفت و آمد کنند.


ثبت شرکت در مناطق آزاد
برای ثبت شرکت در مناطق آزاد باید توجه داشته باشید که ثبت شرکت در این مناطق با مالکیت 100% یک فرد خارجی امکان پذیر است. نکته ی دیگر راجع به ثبت شرکت در مناطق آزاد وجود دارد این است که این گونه شرکت های هم می توانند نمایندگی و یا شعب در سایر مناطق کشور داشته باشند . برای ثبت شرکت در مناطق آزاد باید در ابتدا منطقه آزادی که در نزدیکی شما هست را انتخاب کنید و همچنین مشخصات آن را مطالعه نمایید تا بدانید که چگونه ثبت شرکت را انجام دهید و همچنین کدام منطقه آزاد برای شما از لحاظ کسب و کار مناسب است.

 

 

ثبت شرکت
ثبت شرکت

خواندن 1381 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « ثبت شرکت ساختمانی اخذ ایزو »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ثبت شرکت,راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت,ثبت برند

ثبت شرکت,ثبت برند