ثبت شرکت,خدمات ثبت شرکت

چهارشنبه, 22 دی 1395 ساعت 11:11

تفاوت ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(50 رای‌ها)

ثبت شرکت


ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود بسیار به هم مشابه اند و معمولا برای ثبت شرکت مهندسی و یا ثبت شرکت حمل و نقل و ... می توان در قالب ثبت شرکت سهامی خاص و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کرد اما باید توجه داشته باشید که ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود تفاوت هایی دارند و قوانین برای ثبت اینگونه شرکت ها متفاوت است که در ادامه تفاوت ها و شباهت های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و همچنین ثبت شرکت سهامی خاص را توضیح می دهیم.


اولین نکته ای که باید در ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید توجه کنید این است که برای ثبت شرکت با مسئویت محدود اعضای شرکت تنها دو نفر است اما برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل تعداد سهام داران سه نفر است و انتخاب بازرس برای ثبت شرکت سهامی خاص اجباری است اما تعیین بازرس برای ثبت شرکت با مسولیت محدود اختیاری است همچنین درج آگهی دعوت در ثبت شرکت سهامی خاص اجباری است اما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.


نکته دیگری که باید توجه داشته باشید حداکثر مدت مدیریت مدیر معرفی شده در زمان ثبت شرکت سهامی خاص دو سال است اما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود می توان مدیر را برای مدت نامحدود معرفی کرد همچنین تقسیم سود در شرکت سهامی خاص به صورتی است که در زمان ثبت شرکت در اساسنامه ذکر شده است اما برای تقسیم سود در شرکت با مسئولیت محدود می توان آنچه را که در اساسنامه در زمان ثبت شرکت مقرر شده است را تغییر داد.
پس اگر می خواهید ثبت شرکت انجام دهید بهتر است قبل از اقدام به ثبت شرکت در مورد شرکت های مورد نظر مطالعه نمایید تا با قوانین ثبت شرکت هر کدام آشنا شوید و همچنین قوانین آن بعد از ثبت شرکت آشنا شوید تا بعد از طی مراحل ثبت شرکت دچار زیان نشوید.

 

خواندن 1955 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 دی 1395 ساعت 11:26

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ثبت شرکت,راهنمای ثبت شرکت

ثبت شرکت,ثبت برند

ثبت شرکت,ثبت برند